دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با رئیس پارک علم و فناوری قزوین

حجت الاسلام سید محمود عرب مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان صبح شنبه 19 شهریورماه با جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در این دیدار جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خیر مقدم و معرفی پارک به تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه مهارت آموزی پرداخت.

احمدی تصریح کرد: در راستای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در باب شعار سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» و ایجاد زمینه مهارت آموزی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و با تاکید بر آموزش های فنی و حرفه ای دانش بنیان و توسعه زیرساخت زیست بوم فناوری و نوآوری اداره کل فنی و حرفه ای استان باید تعامل ویژه ای با پارک علم و فناوری استان داشته باشد.

وی با عنوان اینکه مجهز شدن دانشجویان به مهارت می تواند کار بزرگ اداره کل فنی و حرفه ای باشد، افزود: برخی از دانشجویان وارد پارک می شوند با ایده ها و طرح های خوب اما نمی توانند آن ها را عملی کنند و علت آن عدم داشتن مهارت هست که اداره کل فنی و حرفه ای می تواند این نقیصه را برطرف نماید.

احمدی اظهارداشت: تیم ها و هسته ها می توانند برای نمونه سازی از امکانات اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استفاده کنند تا نیازمند شرکتهای خصوصی در این زمینه نباشند.

وی افزود: هنرآموزان فنی و حرفه ای می توانند با مفاهیم کارآفرینی آشنا شوند تا در قالب هسته های فنی وارد مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین شوند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری و استفاده از فضا و تجهیزات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بتوانیم از آموزش های مهارتی در راستای تربیت نیروی کارماهر بهره ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »