دیدار مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت با رئیس پارک علم و فناوری قزوین

امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت عصر چهارشنبه با جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این جلسه عصر چهارشنبه با حضور جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت، عزیزالله افضلی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، پرویز اسدی معاون پارک علم و فناوری قزوین و جمعی از مدیران 2 مجموعه برگزار شد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خیر مقدم و ارائه گزارش از فعالیت های صورت گرفته در پارک قزوین، تصریح کرد: چالش فناوری کشور درست بررسی و مشخص شده است و باید صنایع بزرگ در پارک های علم و فناوری حضور پیدا کنند تا صنایع کوچک به صورت خودکار توسعه پیدا کنند.

وی با اشاره به محدود بودن بخش R&D شرکت های صنعتی، افزود: ساخت برج های فناوری در پارک ها مانند سایر کشورها می توانند محل استقرار صنایع باشد و این برج ها باید به وسلیه صنایع بزرگ ساخته شود تا توسعه پیدا کنند.

احمدی عنوان کرد: از لحاظ جمعیت قزوین 1 درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد این درحالی است که رتبه پنجم در بخش صنعت به شمار می رود.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پایان، افزود: نیاز است با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مشکلات صنایع استان احصا شود و پارک آمادگی دارد جهت رفع نیاز‌های فناورانه صنایع استان توسط شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک همکاری لازم را به عمل آورد.

توسعه اقتصاد دانش بنیان از دل صنعت پدیدار می شود

در ادامه امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد مراکز شتابدهی در دانشگاه ها یک اشتباه استراتژیک بود و شاخص ها باید به سمت صنعت برود.

وی افزود: توسعه اقتصاد دانش بنیان از دل صنعت پدیدار می شود و پارک ها باید متولی صنایع بزرگ باشند نه جایگاه استارتاپ های کوچک.

مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه دانشگاه و صنعت بدون اتصال به یکدیگر به هیچ جایی نمی‌رسند، گفت: محل توسعه استارتاپ‌ها در دل صنعت است و پس از طی مراحل اولیه باید سریعا وارد شهرک صنعتی شوند، اما در حال حاضر این روند برعکس شده است.

اسدی درپایان عنوان کرد: کمک کنید تا رویکرد پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها به سمت صنعت برود تا شرکت های دانش بنیان صنعت محور شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »