دیدار سفیر بلژیک در ایران با بانوان موفق و کارآفرین قزوین

خانم «ورونیک پتی» سفیر بلژیک در ایران که به قزوین سفر کرده بود با بانوان موفق و کارآفرین استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در این دیدار که  با حضور مهندس معصومه نیکونژاد سرپرست مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین همراه بود خانم «ورونیک پتی» سفیر بلژیک در ایران در دیدار با بانوان موفق و کارآفرین قزوینی گفت: برای اولین بار است که به قزوین سفر کرده ام و پیش از این، استان قزوین را از طریق فیلم‌ها دیده بودم. خانم «ورونیک پتی» افزود: زنان ایرانی تحصیلکرده و فعالند و جزء دارایی‌های با ارزش ایران محسوب می‌شوند. وی اضافه کرد: مدت همکاری ایران و بلژیک به بیش از ۱۰۰ سال باز می‌گردد و فکر می‌کنم این همکاری ادامه داشته باشد. سفیر بلژیک در ایران گفت: یک فرصت مناسبی فراهم شد تا با زنان فعال در عرصه‌های مختلف قزوین آشنا شوم و پیشنهاداتی را شنیدم که آن‌ها را پیگیری خواهم کرد تا در صورت اجرایی، انجام شود. خانم «ورونیک پتی» افزود: قانون ایران قانون خوبی است، اما باید خوب اجرا شود در کشور ما هم قانون خوبی وجود دارد، اما گاهی اوقات درست اجرا نمی‌شود. وی ادامه داد: البته از این نکته نیز نباید غافل شد که گاهی زنان هم علاقه‌ای برای مشارکت در فعالیت‌ها ندارند و باید در این حوزه فرهنگ سازی کرد. خانم «ورونیک پتی» افزود: زمینه‌های مختلفی از جمله ورزش و کارآفرینی برای همکاری وجود دارد که در این زمینه باید با مسئولان کشور خود گفتگو کنم. وی افزود: به مدت ۹ ماه است که به عنوان سفیر بلژیک در ایران فعالیت دارم و تا پایان سه سال، دوباره به قزوین سفر خواهم کرد.
در ادامه این دیدار نیکونژاد سرپرست مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین گفت: در پارک علم و فناوری قزوین 23 واحد با حضور خانمها در هسته اصلی واحد اداره می شوند. 
وی افزود: با دانستن اینکه تنها ده درصد ایده ها به کسب و کار جدید تبدیل می شوند، راه اندازی این 23 کسب و کار توسط بانوان نشان دهنده ویژگیهای خاص و شاخص این بانوان می باشد که می توان به : خود باوری، داشتن انگیزه بالا، تعهد عمیق، مهارت و تخصص علمی و فنی، مهارت ارتباطی و تعاملی، داشتن دیدگاه بلندمدت، توانایی انتخاب گزینه های مناسب جهت غلبه بر مشکلات در هنگام بحران اشاره کرد.
نیکونژاد عنوان کرد: بانوان کارآفرین پارک در عمل و به عینه ثابت کردن که جنسیت، وجه تمایزی برای فعالیت های اقتصادی، پیشرفت و موفقیت محسوب نمی شود.
سرپرست مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین در پایان یادآور شد: امیدوارم با حمایت از بانوان توانمند و کمک به توسعه فعالیت و کسب و کار ایشان، تسهیل ارتباطات آنها با سایر کشورها به منظور تبادل دانش فنی، زمینه ورود محصولات ایشان به بازارهای بین المللی فراهم گردد که در اینصورت به بهترین نحو و در عمل، توسعه علمی و پیشرفت ایران عزیزمان را در حوزه بانوان به جهان نشان می دهیم.
انتهای پیام/*
زبان سایت »