دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان با رئیس پارک علم و فناوری قزوین

رئیس پارک علم و فناوری قزوین: پارک علم و فناوری قطعاً از طرح‌های پژوهشی که منجر به درآمد، تولید، اشتغال و تجاری سازی شود، حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین با اشاره به اینکه سیاست در پارک علم و فناوری، موازی کاری نیست، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در پارک علم و فناوری وجود دارد و نگاه ما تجاری‌سازی و ورود به بازار است.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی اقدامات ارزنده‌ و مهمی در سطح استان و کشور انجام داده و شاهد اقدامات خوبی از این نهاد هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین خاطرنشان کرد: دیوار بین پارک های علم و فناوری و نهاد های دیگر باید برداشته شود تا هر نهاد و سازمان بتواند به عنوان یک بازیکن به پارک ها کمک کند و در آن نقش آفرینی بیشتری داشته باشد.

وی افزود: در همین راستا به‌ زودی اولین جلسه توسعه ستاد اقتصاد دانش بنیان را در استانداری برگزار خواهیم کرد و در آن جلسه تشریح خواهم کرد که نهادها و بازیکنان در سایر کشورها در این خصوص چگونه نقش آفرینی کرده اند و ما اگر بخواهیم جزیره ای عمل کنیم وضعیت در همین شرایطی که هست باقی خواهد ماند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد: با تاکید استاندار محترم پارک علم و فناوری قزوین متولی فناوری و نوآوری در استان است و ما باید این اکوسیستم را، به درستی راه اندازی کنیم و توسعه دهیم تا به یک مدل درست دست پیدا کنیم که بتوانیم یک کار بنیادی انجام دهیم.

احمدی در پایان یادآور شد: اکوسیستم تک فردی و تک نهادی نیست همه باید دست به دست هم دهیم تا در بخش های مختلف تولید، فروش، صادارت و… به شرکت های دانش بنیان کمک کنیم.

فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین ضمن معرفی مجموعه گفت: جهاد دانشگاهی استان در حوزه های سلامت، معماری، صنعت و… فعالیت‌ های مهمی انجام داده است.

وی افزود: نوشتنن سند آمایش علم و فناوری استان، سند گردشگری و چند سند دیگر از دیگر اقدامات مهم جهاد در استان قزوین بوده است.

پیله چی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی یک سری ظرفیت ها در حوزه پزشکی، تبلیغات، خبرگزاری و اطلاع رسانی دارد که می تواند با شرایط ویژه در اختیار پارک و واحدهای فناور قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »