دومین رویداد تخصصی تانا در بخش کشاورزی برگزار می شود

معاون فناوری پارک علم و فناوری قزوین گفت: رویداد تخصصی «تانا» در بخش کشاورزی از‌ ۷ تا ۹ اسفند ماه امسال در قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرنگار اقتصادی برنا قزوین؛ رویداد هم اندیشی انتقال فناوری به روستاها با عنوان« روستای نوفن» با حضور حسنی مدیر توسعه زیست بوم کسب و کار صندوق کار آفرین، علی رحمانی معاون اقتصادی استانداری، محمود نصرتی مدیر صندوق کارآفرین امید استان قزوین، عطایی سرپرست جهاد کشاورزی استان قزوین، لیلا غریب مدیرکل دفتر روستایی استانداری، نمایندگان شرکت های دانش بنیان روز چهارشنبه در سالن باغستان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.

پرویز اسدی معاون پارک علم و فنآوری گفت: باید در تولیدات دانش بنیان به یک هماهنگی مناسب برسیم تا نیازهای بازار و جامعه تامین شود و دچار چالش نشویم.

وی افزود: سیاست گذاری از سمت مرکز مهم است ولی گاهی بدون این که سیاست مرکزی صورت گیرد محصولاتی تولید می کنیم که در بازاریابی و یا حمایت ای مالی آن دچار چالش می شویم.

اسدی گفت: تولیدات دانش بنیان ما گاهی به صورت خودجوش است که اگر سیاست گذاری واحدی صورت گیرد می توانیم هدفمند حرکت کرده و حمایت ها را متمرکز کنیم.

این مسئول بیان کرد: یکی ازسیاستهای پارک علم و فناوری در مسیر تقویت اشغال و اقتصاد روستایی برگزاری رویداد«تانا» می باشد که اولین مورد آن در بخش صنعتی برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.

اسدی اظهارداشت: رویداد تانا در فصل دوم در بخش کشاورزی و تخصصی اجرا می شود که آن را با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی اجرا می کنیم.

معاون پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: برای توسعه شرکت های دانش بنیان جدی هستم و هدف گذاری کرده ایم تا هسته ها و شرکتهای فناور تقویت شوند و به سمت دانش بنیان شدن حرکت کنند.

اسدی بیان کرد: کشاورزی عرصه بسیار گسترده ای است و در کنار رویدادها و همکاری هایی که انجام می شود باید ارگانهای همکار و تسهیل گر مساعدت بیشتری برای تحقق برنامه ها داشته باشند.

معاون پارک علم و فنآوری قزوین گفت: با توجه به این که اعتبارات کم است باید فرهنگ سازی کنیم و یک بخش همکاری بین سازمانهاست و با کمک جهاد کشاورزی می توانیم کشاورزان اثرگذار و پیشرو را تعیین و دعوت می کنیم تا در رویداد تانا حضورفعال  داشته باشند.

photo_2023-02-16_00-22-25

وی اظهارداشت: رویداد تانا در بخش کشاورزی از‌ ۷ تا ۹ اسفند ماه امسال برگزار می شود و با شناسایی نیازها و حل آن با کمک شرکت های دانش بنیان اقدام لازم صورت می گیرد.

اسدی گفت: پیشنهاد می شود رویدادهای بعدی تانا به صورت مشترک با جهادکشاورزی، صندوق کارآفرین امید و شرکت های فنآور و دان بنیان برگزار شود.

در ادامه نمایندگان شرکت های دانش بنیان ضمن معرفی توانمندی خود ، مشکلات و مطالبات خود را مطرح کردند.

همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی در محل برگزاری جلسه برپا شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »