دومین جلسه کارگروه حمایت از تولید دانش‌بنیان و صیانت از نخبگان قزوین تشکیل شد

دومین جلسه کارگروه حمایت از تولید دانش‌بنیان و صیانت از نخبگان قزوین صبح امروز با حضور محسن جانجان معاون نظارت و بازرسی، بازرسی کل استان در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین، در ابتدای این جلسه رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، اظهار داشت: باید در سالی که به نام دانش بنیان هست مشکلات واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را حل کنیم.

وی افزود: سازمان بازرسی یک نهاد نظارتی است و با همه دستگاه‌های اجرایی در ارتباط است و می‌تواند به راحتی مسائل و مشکلات واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان را پیگیری و حل کند و برگزاری مستمر این جلسات فضای بسیار خوبی را برای واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان فراهم می کند.

احمدی تصریح کرد: در جلسات بعدی حسب مورد، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی که نیاز است در جلسه حضور داشته باشند دعوت و مسائل مطرح و حل شوند و اگر مسئله یا مشکلی باشد که از عهده استان خارج است بازرسی استان به بازرسی کل کشور منعکس کند تا آنها مسائل را پیگیری کنند.

در ادامه محسن جانجان معاون نظارت و بازرسی، بازرسی کل استان قزوین با اشاره به نامگذاری سال به عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» از سوی مقام معظم رهبری گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب طی چند سال اخیر عمدتاً مسائل اقتصادی و تولید را در نامگذاری عنوان سال مد نظر قرار داده‌اند، نشان از اهمیت این موضوعات است.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور در راستای تحقق شعار سال از همان روزهای ابتدایی عزمش را برای حمایت از تولید و شرکت‌های دانش بنیان جزم کرد و بخشنامه‌ای در این خصوص از سوی ریاست سازمان در نهم فروردین ماه صادر گردید که به موجب آن کارگروهی به عنوان «حمایت از تولید دانش بنیان و صیانت از نخبگان» ایجاد شد.

جانجان خاطرنشان کرد: مهمترین دستور کار این کارگروه، احصاء تکالیف دستگاه‌ها و سازمان‌ها در راستای حمایت از تولید و شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان و پیگیری لازم جهت اجرایی کردن آن تکالیف است؛ بر همین اساس تصمیم بر این شد که مسئولین مرتبط با بخش‌های شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان در این کارگروه حتماً حضور داشته باشند.

معاون نظارت و بازرسی، بازرسی کل استان قزوین تاکید کرد: هر دستگاهی که در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان مرتکب کوتاهی و قصور شود، بازرسی کل استان موضوع را بررسی و در صورت احراز تخلف حتماً برخورد می‌کند.

در این نشست تبسمی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی اداره کل جهاد کشاورزی استان، شایان معاون صنایع کوچک شرکت شهرک ها استان، اسکندری معاون منابع بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان، طاهرخانی معاون حسابرسی اداره کل امور مالیاتی استان، بابایی رئیس اداره اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »