دبیر جشنواره ایده های برتر استان:توسعه فرهنگ کارآفرینی رسالت مهم دستگاههای علمی و دانشگاهی بخصوص پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری استان:توسعه فرهنگ کارآفرینی رسالت مهم دستگاههای علمی و دانشگاهی بخصوص پارک علم و فناوری جهت دوری از اقتصاد نفتی و توسعه اقتصاد مقاومتی است که تحقق آن از طریق خلق دانش فنی مبتنی بر پژوهش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری قزوین دبیر جشنواره ایده های برتر استان به مناسبت برگزاری هفته پژوهش گفت:مجموعه پارک علم و فناوری در راستای رسالت خود می‌کوشد پژوهش‌‌های کاربردی که موجب خلق دانش فنی و شکوفا شدن اقتصاد دانش بنیان می‌شوند را توسعه داده و به عنوان حلقه واسط، پژوهش‌های دانشگاهی را به ثروت توسعه بخشد. در این راستا حمایت از محققین و ایده‌پردازان به ایجاد فضای کارآفرینی اولویت این مجموعه می‌باشد. هر ساله جشنواره ملی شناسایی و توانمند سازی ایده‌های برتر با هدف شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی‌ها و توانمندی‌های ایده‌پردازان در جامعه و حفظ مالکیت معنوی ایشان در سطح کشور برگزار می‌گردد. در همین راستا جشنواره ایده‌های برتر به دبیری پارک علم و فناوری به منظور شناسایی ایده‌های برتر، ترویج گفتمان کارآفرینی و تقویت خود باوری در توسعه فناوری‌های نوین در سطح استان برگزار می شود. با توجه به بالا بودن سرعت تغییرات تکنولوژیکی و پیشرفت علم و فناوری، هر سازمان و سیستمی برای بقای خود نیازمند نوآوری در ارائه کالا و خدمات خود به مخاطبان و مشتریان می‌باشد. به منظور شناسایی، پرورش و آماده‌سازی ایده‌های برتر جهت معرفی به صنعت، سازمانها و ارگان‌ها، جشنواره ایده‌های برتر در پارک علم و فناوری استان قزوین از اول مهر ماه برنامه‌ریزی و به اجرا گذاشته شده و از کلیه صاحبان ایده دعوت گردید ایده‌های نوین خود را به پارک ارائه نمایند که پیرو این دعوت 134 ایده واصل گردید که با معیارهای با قابلیت تولید و تجاری شدن محصول و ایجاد کسب وکار و تولید ثروت از ایده مطروحه و همچنین نوآوری و سطح خلاقیت، ارزش افزوده اقتصادی، پاسخ گویی به نیازها و امکان ارائه در بازار جهانی، در کارگروه ارزیابی مورد ارزیابی و 24 طرح انتخاب گردید که در یک داوری نهایی با ارائه شفاهی صاحبان ایده طرح برگزیده انتخاب و برای تقدیر از آنها به ستاد هفته پژوهش و فناوری استان معرفی شدند تا در راستای اهداف برگزاری این جشنواره که تکریم اندیشه ورزان، ارج نهادن به فرهنگ خلاقیت و نوآوری و تشویق صاحبان ایده، شناسایی استعدادها و قابلیت‌های استان و ایجاد ارتباط با ایده‌پردازان با صنعت و کسب و کار اقدام مطلوبی داشته باشیم.

امید است با پاسداشت زحمات کلیه پژوهشگران، فناوران و فعالان عرصه اقتصاد دانش بنیان در هفته پژوهش گام موثری در حمایت عملی و امید بخشی به اکو سیستم کارآفرینی کشور برداشته شود.

یوسف گرجی مهلبانی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین و دبیر جشنواره ایده های برتر ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان

زبان سایت »