خانه خلاق و نوآوری در قزوین گشایش یافت

در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، اولین خانه خلاق استان در سرای سعدالسلطنه قزوین گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ ظهر شنبه 5 شهریور در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد مهدی اعلایی استاندار، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، پیله فروش معاون اقتصادی، محمد بیگی نماینده مجلس و صباغی شهردار قزوین اولین خانه خلاق و نوآوری استان در سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در خصوص ویژگی های این خانه خلاق گفت: در این خانه فضای کار اشتراکی به تیم های فعال در حوزه صنایع خلاق و نیز سرمایه گذاری به پذیرفته شدگان شتابدهی، جذب سرمایه برای استارت آپ ها و برنامه شتاب دهی و فناوری کار اشتراکی از طریق شبکه سرمایه گذاری مهیا می شود.

احمدی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی متنوع به منظور ارتقای دانش و فرهنگ نوآوری و کارآفرینی و ارائه خدمات مربیگری تخصصی به تیم های استارت آپی، ایجاد شبکه هایی برای توسعه بازار و مشتریان، برگزاری رویدادهای تخصصی با هدف توسعه دانش و فرهنگ کارآفرین و جذب ایده ها از دیگر خدمات خانه خلاق است. 

وی گفت: خانه خلاق قزوین دارای فضاهای اداری، ارتباطی، فضای کارگاهی، کار  اشتراکی، شتاب دهنده ها، اتاق کنفرانس، مونیتورینگ و استودیوی تولید محتواست. 

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: چشم انداز ما در راه اندازی خانه های خلاق، تبدیل شدن به یکی از برترین نهادهای نوآورانه کشور در حوزه صنایع خلاق است تا بتوانیم قزوین را به استانی پیشرو در این عرصه تبدیل کنیم.

شایان ذکر است خانه خلاق و نوآوری سعدالسلطنه قزوین در فضایی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع ایجاد شده و دارای دو فضای اشتراکی به مساحت های ۱۵۷ متر و ۱۰۴ متری است و بیش از ۱۳۰ هنرمند می توانند از آن برای فعالیتهای خلاقانه استفاده کنند. 

در این خانه فعالیت های خلاقانه با محور دانش بنیان در زمینه های کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، هنرهای‌ تجسمی و نمایشی، یادگیری، چاپ و نشر، خدمات زیرساختی صنایع خلاق، صنایع دیداری و شنیداری، گیاهان دارویی و طب سنتی، طراحی، معماری و بسته بندی، ورزش و تندرستی، صنایع دستی و گردشگری ومیراث فرهنگی ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »