جابجایی مدیران و بوروکراسی اداری مانع شتاب شرکت های دانش بنیان است

معاون فنآوری پارک علم و فنآوری قزوین گفت: نبود ثبات مدیریت و جابجایی زودهنگام مدیران و بوروکراسی اداری از مهمترین موانع جهش در مسیر شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ سلسله نشست های نخبگانی «قزوین درمسیرتحول دانش بنیان، قزوین قطب تولید، تجارت و ترانزیت و بررسی ظرفیتها و راهکارها» روز سه شنبه با حضور سعید وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، علی رجب پور رئیس بنیاد نخبگان و دبیر همایش، راه انجام معاون سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از کارشناسان و صاحب نظران در سالن جلسات مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

پرویز اسدی در این نشست اظهارداشت: ظرفیت های ترانزیت و راههای ارتباطی استان قزوین بسیار ارزشمند است اما زیرساخت و خدمات ما در این عرصه متناسب نیست و هنوز یک شرکت بین المللی حمل و نقل نداریم تا از این توانمندی بهره اقتصادی داشته باشیم.

3333

وی بیان کرد: نفوذ فنآوری و شرکت های دانش بنیان در عرصه های مختلف یک ضرورت است و پارک های علم وفنآوری تلاش می کنند با حمایت از شرکت های دانش بنیان به تجاری سازی ایده ها کمک کنند.

معاون فنآوری پارک علم و فنآوری تصریح کرد: باید ببینیم آیا حکمرانی در مسیر توسعه دانش بنیان جدی است یا نه و اگر قرار است این مسیر هموار و تسهیل شود چرا بوروکراسی همچنان در ادارات حاکم است.

اسدی گفت: روند بوروکراسی در دستگاههای اجرایی همچنان طولانی است و نخبگان و فعالان شرکت های دانش بنیان را در ادامه مسیر دلسرد و بی انگیزه می کند و در این میان جابجایی سریع مدیران و نبود ثبات در مسئولیتها نیز مشکل ساز شده که باید این موانع را برطرف کنیم.

این مسئول اظهارداشت: گاهی شرکت های دانش بنیان یک ایده را به محصول تبدیل می کنند اما سرمایه لازم را ندارند که بایستی با فرهنگ سازی اطلاع رسانی شود که سرمایه گذاران با صبوری و ریسک پذیری این همراهی را با حوصله داشته باشند تا کارها به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: گاهی خود شرکت ها نیز به فرهنگ سازی نیازمندند زیرا برخی حاضر نمی شوند سهام خود را بفروشند و سرمایه لازم را تامین کنند که این موانع را در پارک تلاش می کنیم برطرف شود و بتوانیم ارتباط خوبی بین صنعت و شرکت ها برقرار شود.

تسهیل گری با شبکه سازی در پارک 

معاون فنآوری پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: رسالت مهم ما در پارک ایجاد ارتباط بین سرمایه گذار و شرکت های دانش بنیان و تسهیل گری در امور است و این کار با شبکه سازی ممکن شده است.

0000

وی اظهارداشت: حضور شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی بسیار کم است و این میزان در کشور حدود 5 درصد و در استان 3 درصد است که تلاش می کنیم زمینه گرایش شرکت های دانش بنیان در عرصه کشاورزی بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »