تولید محلول ضدعفونی‌کننده با پایه آب توسط شرکت چیستاسازان نوتاش فرتاک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین

رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان در قزوین، از تولید یک محصول دانش بنیان با عنوان محلول ضدعفونی دست و سطوح با پایه آب خبر داد و گفت: این محلول برخلاف الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و به جای ماندگاری یک ساعته، چهار ساعت بر روی سطوح ماندگاری دارد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از ایسنا، محسن جلیلی، رئیس هیئت مدیره شرکت چیستاسازان نوتاش فرتاک در گفت‌وگو با ایسنا، از تولید یک محصول دانش بنیان با عنوان محلول ضدعفونی دست و سطوح خبر داد و اظهار کرد: این محلول بر پایه آب تولید شده و تفاوت آن با ضدعفونی کننده‌های با پایه الکل در این است که برخلاف الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و به جای ماندگاری یک ساعته، چهار ساعت بر روی سطوح ماندگاری دارد.

وی با اشاره به اینکه این محلول برای نخستین بار در کشور تهیه شده است، افزود: تا پیش از این فرمولاسیون این ضدعفونی کننده تنها برای سطوح کاربرد داشت و با تغییراتی که در آن ایجاد کردیم برای دست‌ها نیز قابل استفاده است.

رئیس هیئت مدیره این شرکت عنوان کرد: این محلول برای سطوح، دست‌ها و از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها کاربرد داشته و قابلیت از بین بردن ۹۹.۹۹۹ درصدی ویروس‌ها و باکتری‌ها را دارد؛ این محلول فاقد بوی نامطبوع بوده و برخلاف الکل برای شیرآلات نیز کاربرد دارد.

وی با اعلام اینکه این محلول مورد تایید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های اروپا (ecdc) است، یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا از زمان اعلام نیاز مسئولین امر با توجه به اینکه تمامی مدارک و مستندات علمی آماده بود توانستیم سریع مجوز را دریافت کرده و فعالیت را آغاز کنیم.

جلیلی اشاره کرد: در حال حاضر با راه‌اندازی این شرکت دانش‌بنیان برای ۲۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و ۱۵ نفر اشتغال‌زایی غیرمستقیم صورت گرفته است و تا به امروز محصولات تولیدی این شرکت نیاز در بازار قزوین توزیع شده است و با افزایش ظرفیت در روزهای آینده تولید را افزایش خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۴۰۰۰ بطری ۴۰۰ میلی‌لیتر تولید می‌شود که تا به امروز نیاز دستگاه‌های اجرایی مختلف تامین شده است؛ بیمارستان امام خمینی(ره) شهر تهران نیز با دریافت سه نمونه محلول ضدعفونی از شرکت‌های مختلف در نهایت محلول این شرکت را تایید کرده و درخواست خرید محصول دارد.

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان گفت: در حال حاضر محلول تولید شده در تمامی داروخانه‌ها و حتی هایپر کیپرهای سطح استان توزیع شده است و حتی با پیک رایگان نیز به صورت اینترنتی به دست همشهریان می‌رسد.

انتهای پیام/* 981220
زبان سایت »