تولیدات دانش بنیانی روی میز خودکفایی

توجه ویژه به علم و صنعت بعد از انقلاب اسلامی هم اکنون 175 شرکت دانش بنیان در استان فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به همت نخبگان؛ ایرانِ واردکننده، تولید کننده شد. تولیدات دانش بنیانی ها روی میز خودکفایی است. 175 شرکت دانش بنیان در استان فعالیت می کند.

مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین در زمینه فعالیت خودشان گفت: در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می کنیم. یکی از دستگاه ها برای اندازه گیری میزان اسیدی و بازی بودن مواد شیمیایی به کار می رود. ما در نمایشگاه های مختلف شرکت می کنیم.

پورقناد گفت: یکی از محصولات آزمایشگاهی ما حدود 5 سال است که به فرانسه صادرات می شود و ما جزو چهارکشور سازنده این محصول در دنیا هستیم.

وی گفت: سه مشکل در راه توسعه شرکت های دانش بنیان وجود دارد. مشکل تامین منابع مالی و عدم همکاری نهادهای مالی مانند بانک ها در این زمینه یکی از مشکلات اساسی این شرکت هاست. دومین مساله فاصله زیادی است که بین دانشگاه و صنعت ایجاد شده است و سومین مساله بازار است که در این زمینه حمایتی صورت نمی گیرد.

مشاهده ویدئو: https://www.iribnews.ir/00Fggm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »