توسعه کشور با توجه بیشتر به علم و فنآوری محقق می شود

استاندار قزوین گفت: توجه به شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فنآوری موجب تبدیل علم و دانش به ثروت و تسریع در توسعه همه جانبه کشور می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین؛ عصر سه شنبه در مراسمی با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، لطف الله سیاهکلی، روح الله عباسپور، رجب رحمانی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مصطفی مافی مدیر پارک علم و فنآوری قزوین از سه محصول جدید تولید شده در شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فنآوری قزوین رونمایی شد.

هدایت الله جمالی پور در این مراسم که در پارک علم و فنآوری قزوین برگزار شد اظهارداشت: یکی از مولفه های توسعه در کشور توجه به علم و فن آوری و شرکت های دانش بنیان است و هر کشوری که این بخش را جدی گرفته به موفقیت های ارزشمندی رسیده است.

3456

وی بیان کرد: خوشبختانه در دو دهه گذشته توجه به پارک های علم و فنآوری در اولویت مسئولان کشور  قرار گرفت و امروز شاهد شکل گیری پارک هایی هستیم که هر کدام توانسته اند در تربیت و حمایت از جوانان خوش فکر و خلاق نقش مهمی ایفا کنند.

استاندار قزوین یادآورشد:  جوانان کشور هر روز افتخار می آفرینند و موفقیت های بزرگی را برای ما رقم می زنند که نشان می دهد از ظرفیت نیروی انسانی خلاق، مبتکر و ایده پرداز خوبی برخورداریم.

جمالی پور یادآورشد: خوشبختانه در سالهای اخیر سهم ایران در تولید علم و مقالات علمی روبه افزایش گذاشته و عملا به مرز 80 هزار مقاله ISI  رسیده ایم که گامی در مسیر توسعه کشور محسوب می شود.

وی اظهارداشت: استان قزوین هم در توسعه علمی جایگاه ویژه ای دارد و تاسیس پارک های علم و فنآوری و مراکز رشد توانسته به استعدادیابی جوانان و حمایت از آنها برای تولید محصول و ثروت کمک کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: در استان قزوین به امور علمی توجه ویژه داریم و تلاش می کنیم تا با راه اندازی پردیس علم و فنآوری در آبیک در این شهرستان نیز زمینه حمایت از ایده های علمی را مهیا کنیم.

1234

وی گفت: بخش علم و فنآوری استان هنوز نیازمند توجه بیشتری است تا بتوانیم از این ظرفیت برای حل چالش های صنعتی و کشاورزی نیز استفاده کنیم.

جمالی پور اظهارداشت: این که جسارت پیدا کرده ایم در تحقیق و پژوهش قدم برداریم بسیار ارزشمند است وما هم تلاش می کنیم با تشویق و حمایت مناسب از جوانان خلاق خود، زمینه شکوفایی استعدادها و تبدیل علم و دانش به ثروت را مهیا کنیم. 

استاندار قزوین تصریح کرد: وظیفه داریم از توسعه کشور حمایت کنیم و در این راستا موضوعات علم و فنآوری در اولویت قرار دارد.

وی گفت: خوشبختانه همه نمایندگان پای کار هستند و در توسعه استان همراهی لازم را انجام می دهند و ما نیز امیدواریم در این زمینه اقدامات موثری انجام دهیم.

پارک 3

در این مراسم از سه محصول شرکت های دانش بنیان رونمایی شد.

این محصولات شامل دستگاه ضد عفونی الکترواپتیکی با نام تجاری “ViruNot”، دستگاه تب سنجی دیجیتالی غیر تماسی LTM  که قابلیت اندازه گیری لیزری دمای پیشانی، گوش و سطوح را دارد و داروی «آیور مکتین» موثر در درمان بیماران مبتلا به کروناست که مراحل بالینی خود را طی کرده و پس از تست های انسانی و دریافت مجوز از وزارت بهداشت بزودی در چرخه تولید قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »