تفاهم نامه پارک علم و فناوری و امور اقتصادی و دارایی قزوین امضا شد

به منظور گسترش همکاری های علمی و فناوری و تجاری سازی ایده های شرکت های دانش بنیان تفاهم نامه پارک علم و فناوری قزوین و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در پایان نشست تخصصی شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت اقتصادی و دارایی استان با پارک علم و فنآوری قزوین با هدف تبیین ظرفیت ها و مشوق های قانونی در حمایت از شرکت های دانش بنیان تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری قزوین و امور اقتصادی و دارایی نیز منعقد شد.

این تفاهم نامه به منظور استفاده‌ بهینه از ظرفیت ها و توانایی های علمی، فناوری و تجاری موجود، همفکری و گسترش همکاری‌های علمی- فناوری و توسعه فناوری و تجاری سازی، بین جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین، امیر خلیلی خواه، به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه فعالیتهای مشترک برای توسعه ظرفیتهایی که مبتنی بر آن بتوان به اهداف تعیین شده رسید انجام خواهد شد.

استفاده مطلوب از توانمندی و ظرفیت‌های پارک علم و فناوری و امور اقتصادی و دارایی در معرفی توانمندیها، ایده ها و تجاری‌ سازی فناوری‌های منتج از پژوهش‌های کاربردی، گسترش فعالیت‌های دانش بنیان، توسعه تقاضا برای بازاریابی محصولات فناورانه داخلی و نیز همکاری مشترک در توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری استان قزوین در تفاهم نامه پیش بینی شده است.

همچنین کمک در شناسایی، مطالعه و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه پارک های علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان، همکاری در تشکیل بانک اطلاعات ایده ها و نخبگان استان به منظور بازاریابی و همکاری با شرکای تجاری ، بهره مندی طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، کارگاهی و آموزشی و استفاده از توان علمی نخبگان و متخصصان در راستای رفع مشکلات اقتصادی و صنعتی استان از بندهای تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه همچنین بر سرمایه گذاری و حمایت از فناوری ها و طرح های تحقیقاتی دارای پتانسیل بالا در پارک قزوین، همکاری در زمینه اولویت دهی به نیازهای تحقیقاتی و فناوری طرفین با تکیه بر توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان، کمک در فراهم شدن بسترلازم برای حضور شرکت های فناور و دانش بنیان در نمایشگاه های ملی و بین‌المللی و همکاری در معرفی سرمایه گذاران واجد شرایط برای سرمایه گذاری در فناور ها و طرح های آماده تجاری سازی تاکید شده است.

در بندهای دیگر این تفاهم نامه کمک و همکاری در زمینه معرفی حوزه های فعالیت اقتصادی کشورها به ویژه کشورهای همسایه و معرفی تجار ایرانی و خارجی مرتبط با حوزه های فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک، ارائه خدمات مشاوره ای مرتبط با نوع فعالیتهای طرفین و همکاری در اجرای سمینارها، همایش ها و نمایشگاه های تخصصی در حوزه اقتصادی، تجاری سازی و بازاریابی برای واحدهای فناور و استفاده از امکانات اداره کل امور اقتصادی و دارایی و پارک علم و فناوری، همکاری در زمینه برگزاری گردهمایی، همایش و نشست های تخصصی در زمینه بازار، سرمایه‌گذاری و امور بین الملل، احداث نمایشگاه و دعوت از هیات های تجاری داخلی و خارجی و معرفی خدمات، محصولات و دستاوردهای پارک و شرکت های فناور و دانش بنیان گنجانده شده است.

این تفاهم نامه در 7 بند تهیه شده و جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و امیر خلیلی خواه مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین آن را امضا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »