تسهیلات بانکی با شرایط بهتری به شرکت های دانش بنیان پرداخت می شود

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان قزوین گفت: تسهیلات بانکی با شرایط سهل تری به فعالان شرکت های دانش بنیان پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ نشست تخصصی شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت اقتصادی و دارایی استان با پارک علم و فناوری قزوین با هدف تبیین ظرفیت ها و مشوق های قانونی در حمایت از شرکت های دانش بنیان روز چهارشنبه در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

در این نشست که میثم پیله فروش معاون اقتصادی استانداری، خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، عباسپور مدیرکل امور مالیاتی، نیک روشت مدیرکل گمرک، معدنی رئیس شورای هماهنگی بانکها، حیدری جمع آوری وفروش اموال تملیکی، چگینی رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان و جمعی از شرکت های دانش بنیان حضور داشتند پس از طرح چالش ها و موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان راهکارهای حل آنها و رفع موانع با حضور مدیران دستگاههای اجرایی بررسی شد.

معدنی در این نشست گفت: از فعالان شرکت های دانش بنیان انتظار داریم برای پیشگیری از برخی مشکلات مالی حتما صورت های مالی و حسابداری صنعتی و وضعیت تمام شده را مورد توجه قرار دهند.

0000

وی بیان کرد: داشتن مدیران مالی قوی و متخصص برای پیگیری امور ضروری است که در حال حاضر معمولا چون مدیران شرکت های دانش بنیان تخصص مالی زیادی ندارند و با چالش مواجه می شوند.

مدیر شعب بانک ملی استان قزوین تصریح کرد: توجه به امور فنی، مالی و اقتصادی توسط بانکها بررسی می شود که آیا مسبوق به سابقه هست یا نه و گاهی این ارزیابی می تواند شرکت ها را موانعی مواجه کند.

معدنی یادآورشد: استفاده از تکنولوژی روز توسط شرکت های دانش بنیان به کاهش هزینه ها کمک می کند و بهره وری را بالا می برد و به افزایش تولید ناخالص ملی هم منجر می شود.

وی اظهارداشت: از سوی بانک کرکز اعلام شده تا همه بانکها حمایت از شرکت های دانش بنیان را جدی بگیرند و در این راستا یک مرکز مشاوره در بانک ملی راه اندازی شده تا جوابگوی نیاهای این شرکتها باشد.

image_2022_8_4-0_22_36_518_jGB

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان اضافه کرد: اعطای تسهیلات برای راه اندازی واحد، اجرای طرح های توسعه، تامین سرمایه ثابت و در گردش، اعطای تسهیلات برای خرید مواد اولیه، تحجهیزات و ماشین آلات؛ خرید دفتر کار ، ودیعه اجاره محل کار و خرید دین برای اسناد تجاری و دادن وام برای پرداخت حقوق و دستمزد ، خرید کالاهای سرمایه ای و پرداخت هزینه های جاری، گشایش انواع اعتبارات اسنادی ارزی از انواع حمایت های بانکی از شرکت های دانش بنیان است.

معدنی اظهارداشت: صدور اوراق گواهی مولد «گام» برای شرکت های دانش بنیان از ابزارهای جدید مالی است که به فعالان این عرصه داده می شود.

وی گفت: فروش اقساطی به خریداران محصولات دانش بنیان، دادن تخفیف به این شرکتها، اخذ سپرده نقدی بر اساس مقررات برای صدور ضمانت نامه، افزایش دریافت و میان دریافت برای گشایش اعتبارات اسنادی، و دریافت سهام شرکت های دانش بنیان در بورس و فرابورس به عنوان وثیقه و تعهدات از دیگر خدمات بانکی است که به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود.

image_2022_8_4-0_22_36_168_HaO

احد چگینی رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان نیز در این نشست اظهارداشت: اقتصاد و بیمه دو موضوع در هم تنیده است که به رشد و توسعه اقتصاد کشور هم کمک می کند اما بیمه در کشور هنوز به جایگاه خود نرسیده است.

وی افزود: حق بیمه تولیدی در دنیا بالغ بر 4 ترلیون و 800 میلیارد دلار است که کشور ما سهم یک درصدی در این زمینه دارد و در شرایطی که در کشور انگلسات حدود 500 شرکت بیمه ای، نپال 40 شرکت و فیلیپین 130 شرکت فعال است این میزان در ایران فقط به 30 شرکت بیمه ای خلاصه شده است.

چگینی یادآورشد: ضریب بیمه در کشور 2.7 درصد و در قزوین کمتر از دو درصد است اما بیش از 140 هزار شغل توسط بیمه ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در ایران حدود 16 درصد درآمد بیمه ای در بخش بیمه عمر است و این نسبت باید افزایش یابد.

این مدیر بیمه ای گفت: شرکت دیجی کالا امروز یک شرکت دانش بنیان موفق استکه با تکنولوژی هوشمند توانسته جایگاه خوبی بدست آورد که این فعالیت اینرنتی را تحت پوشش بیمه قرار داده ایم.

image_2022_8_3-21_29_53_877_PWN

وی اظهارداشت: آمادگی داریم کیفیت محصولات تولیدی توسط شرکت های دانش بنیان را تحت پوشش بیمه قرار دهیم و در کنار آن انتظار داریم شرکت خهای دانش بنیان برای افزایش ضریب بیمه ای ایده های خود را به ما ارائه کنند.

چگینی افزود: در توسعه بازار و رفع نیازهای بیمه ای و فروش صنعت بیمه به ایده های فعالان شرکت های دانش بنیان نیازمندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »