برگزاری نشست معرفی خدمات صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم

این نشست با هدف تاسیس کارگزاری صندوق پژوهش و فناوری کریمه در پارک علم وفناوری قزوین و آشنایی با خدمات قابل ارائه این صندوق برگزار شد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این جلسه با حضور مدیران و کارشناسان پارک علم وفناوری، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم و مدیران عامل واحدهای فناور پارک علم و فناوری قزوین در سالن جلسات شهید سیاهپوش برگزار گردید.

 در ابتدا دکتر باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه به ارائه توضیحاتی در زمینه معرفی، مأموریت، اهداف و فعالیت های این صندوق پرداختند. ایشان گفت: صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری کریمه استان قم از جمله صندوق های غیردولتی پژوهش و فناوری است که به منظور ایجاد زمینه های مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیتهای پژوهشی، کاربردی- توسعه ای و فناوری و همچنین ارائه خدمات مالی ویژه و منحصر به فرد به کارآفرینان متخصص و نوآوران با حمایت پارک های علم و فناوری از جمله پارک علم و فناوری قزوین فعالیت خود را انجام می دهد. مأموریت این صندوق توسعه فناوری های نوین، ارائه خدمات مالی به منظور کمک به تولید، توسعه و فروش فناوری های نوین می باشد.

موضوع فعالیت صندوق‌ عبارت است از : • ارایه خدمات مالی و تسهیلاتی به اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت یارانه، تسهیلات کوتاه‌مدت و بلندمدت، پرداخت تمام یا بخشی از سود تسهیلات و جرایم متعلقه و ارایه خدمات ضمانت‌نامه‌ای برای اجرای طرح‌های پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌ها. • جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مجاز و سایر صندوق‌ها در راستای اهداف و وظایف و اختیارات صندوق. • سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) در طرح‌های پژوهشی و فناوری. • مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شرکت‌های پژوهشی و فناوری و دانش‌بنیان. • تضمین پرداخت تعهدات و اقساط طرح‌های پژوهشی و فناوری در قرارداد به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرح‌ها و قراردادها به‌منظور جلوگیری از وقفه در اجرای طرح‌ها. • همکاری با مؤسسات و نهادهای داخلی و خارجی و عضویت در مجامع تخصصی مرتبط در راستای اهداف صندوق. • اخذ و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع مالی اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی در حوزه پژوهش و فناوری. • ارایه خدمات ارزیابی و امکان‌سنجی طرحهای کسب‌وکار و نظارت، ارزش‌گذاری پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی و فناوری. • مشارکت در تدوین سیاست‌ها و اولویت‌ها و مقررات مرتبط با اهداف صندوق‌ها در کشور و کمک به ساماندهی و هم‌افزایی حمایت‌های موجود در کشور.

در ادامه جلسه مدیران عامل واحدهای فناور به بیان سوالات خود در خصوص موارد مطروحه پرداختند.

زبان سایت »