با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، استاندار قزوین و مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نخستین مرکز نیکوکاری دانش بنیان کشور در پارک علم و فن‌آوری قزوین آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در مراسم گشایش این مرکز نیکوکاری بیان کرد: مرکز نیکوکاری یک محل فعالیت برای استفاده از ظرفیت های محلی و منطقه ای است ولی مرکز نیکوکاری پارک علم و فن آوری قزوین، نخستین مرکز نیکوکاری دانش بنیان است.

حجت الله عبدالملکی اضافه کرد: در این مرکز که برای نخستین بار در کشور در استان قزوین فعالیت خود را آغاز می کند از ظرفیت‌های مختلف به خصوص حوزه دانش بینان برای ارتقای خدمت رسانی به محرومان استفاده می شود.

وی افزود: اساس کار کمیته امداد امام (ره) استفاده از ظرفیت های مختلف برای ارتقای زندگی مددجویان است در این بین روش های جدید و فن آور نیز مخاطبان و مراجعانی دارد که با فعالیت چنین مراکزی پوشش داده می شود.

در ادامه استاندار قزوین گفت: باید کاری کنیم که توانمندی دیگران دیده شود و در عرصه های مختلف اقتصاد و تولید کشور به خدمت گرفته شود.

هدایت الله جمالی پور ادامه داد: باید برنامه ریزی مدون و درازمدتی داشته باشیم تا بتوانیم توانایی های مختلف حتی اندک را به میدان بیاوریم و برای رشد و پیشرفت کشور از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی افزود: در نگاه به نیازمند باید توانایی های او بیش از کاستی هایش دیده شود اگر چنین شد ضمن حفظ عزت نفس و کرامت مددجو، بستر ارتقای زندگی مددجویان ، اجرایی می شود.

در ادامه  مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری در کشور با هدف جلب مشارکت و حضور مردم در عرصه انفاق و نیکوکاری است.

مجید مومنی اعلام کرد: مرکز نیکوکاری یک مرکز انفاق است که تجربیات کمیته امداد و پشتیبانی این نهاد را دارد ولی محدود به قوانین و بروکراسی اداری نیست در نتیجه با چابکی و سرعت بیشتری می تواند به محرومان خدمت رسانی کند.

وی یادآورشد: خدمت به محرومان و نیازمندان رویکردی است که با طرح ها و برنامه های مختلف پیگیری می شود و در این میان جدی ترین و اساسی ترین محور خدمت به نیازمندان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی است.

انتهای پیام/*

زبان سایت »