بازدید هیات تجاری و علمی ازبکستان از پارک علم وفناوری قزوین

به منظور آشنایی با زیرساخت ها، توانمندی واحدهای فناور و افزایش سطح تعاملات علمی و تجاری هیئتی از کشور ازبکستان در پارک علم وفناوری قزوین حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری قزوین، این هیئت که شامل نماینده وزارت علوم کشور ازبکستان، نمایندگان استاندار و فرماندار ولایت نوایی و جمعی از تجار این کشور بود با رئیس و مدیران ستادی پارک علم وفناوری قزوین دیدار کردند.

دکتر گرجی رئیس پارک علم وفناوری قزوین ضمن عرض خیر مقدم جهت حضور این هیئت در پارک علم وفناوری و استان قزوین به معرفی زیر ساخت ها و توانمندی های ایجاد شده در پارک علم وفناوری قزوین اشاره کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: هدف از برگزاری چنین برنامه هایی، آشنایی با ظرفیت های طرفین در حوزه های مختلف می باشد که می تواند موجبات تبادلات  هرچه بیشتر علمی و اقتصادی را به دنبال داشته باشد. ایشان با اشاره به اینکه کشور ازبکستان در مسیر توسعه می باشد گفت: ظرفیت های علمی و فناوری ایجاد شده در پارک علم وفناوری قزوین به واسطه حضور واحدهای فناور و دانش بنیان می تواند در این مسیر راهگشا باشد.

دکتر گرجی در بخش دیگری از صحبت های خود از آمادگی پارک علم و فناوری برای انتقال دانش فنی به کشور ازبکستان و اجرای پروژه های مختلف تحقیقاتی و اقتصادی بر پایه دانش در این کشور خبر داد.

در ادامه بازدیدی از محل تعدادی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و موسسات پارک علم و فناوری برگزار شد و واحدهای فناور منتخب به معرفی محصولات و توانمندیهای بالفعل خود جهت تعامل با کشور ازبکستان پرداختند. همچنین بازدیدی از شرکت تونل ساز ماشین سازنده دستگاه TBM  برگزار شد

 

زبان سایت »