بازدید علمی از نیروگاه شهید رجایی برگزار شد

کارشناسان ستادی و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین از شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، کارشناسان ستادی به همراه تعدادی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین از شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی که شامل نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی با مجموع ظرفیت تولید ۲۰۴۲ مگاوات است، بازدید کردند.

بازدید علمی و تحقیقاتی یک روزه از نیروگاه شهید رجایی که به عنوان یکی از نیروگاه‌های مطرح در سطح کشور شناخته می‌شود برای واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین یکی از بازدیدهای مورد نظر پارک علم و فناوری است که به صورت دوره‌ای از مراکز صنعتی و برجسته استان قزوین انجام می‌شود.

در ابتدای این بازدید، واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان قزوین که در شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی حضور یافته بودند، توانایی‌ها و امور صورت گرفته در حوزه کاری خود را توضیح دادند و سپس مهندس حق‌پرست، رئیس گروه آموزش شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ویژگی‌ها، اقدامات اجرایی و چشم‌انداز این شرکت را تشریح نمودند.

همچنین مهندس حق‌پرست در خصوص پسماندهای مختلف نیروگاهی توضیحاتی را به حاضران در جلسه ارائه نمودند که با توجه به حضور بسیاری از شرکت‌ها و واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان قزوین و فعال درحوزه محیط زیست و پسماند، مقرر شد نشست‌های دیگری با حضور کارشناسان نیروگاه تشکیل شود تا راهکارهای مفید و اجرایی در راستای رفع مشکلات پسماندهای نیروگاهی مورد بررسی قرار گیرد.

لازم به ذکر است این نیروگاه یکی ازبزرگترین نیروگاه‌های جمهوری اسلامی ایران بوده که شامل نیروگاه بخار وسیکل ترکیبی  با مجموع ظرفیت تولید ۲۰۴۲ مگاوات است. نیروگاه‌ بخار شامل ۴ واحد ۲۵۰ مگاواتی با ظرفیت تولید ۱۰۰۰ مگاوات است و نیروگاه سیکل ترکیبی  شامل ۶ واحد گازی ۱۲۳٫۴ مگاواتی به همراه ۳ واحد بخار ۱۰۰٫۶ مگاواتی، در زمینی به مساحت ۳۴۳ هکتار در محدوده شهرستان آبیک در حال فعالیت می‌باشد.

انتهای پیام/

زبان سایت »