بازدید شهردار قزوین از پارک علم و فناوری استان

سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین ظهر امروز شنبه 27 اردیبهشت ماه 99 با هدف آشنایی با ماهیت، اهداف و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، از پارک علم و فناوری قزوین بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در این بازدید سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین ضمن بازدید از توانمندیهای واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان با مجموعه پارک علم و فناوری و واحدهای فناور تخصصی فعال در حوزه مدیریت شهری آشنا شد.                        در جریان این بازدید، نشست مشترکی با محوریت توسعه همکاری‌های شهرداری و پارک علم و فناوری قزوین با حضور رئیس، معاون و مدیران پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.  

در ابتدای این نشست مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین به بیان ظرفیت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در استان پرداخت و گفت: پارک علم و فناوری قزوین با وجود فعالیت یکصدو 10 واحد علمی و پژوهشی شامل: 80شرکت نوپا و 30شرکت رشد یافته از ظرفیت های بالایی در استان برخوردار است.

مافی افزود: پارک علم و فناوری قزوین با گسترش تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی مختلف استان و بخش خصوصی در جهت تحقق اهداف فناورانه گام برمی‌دارد که راه‌اندازی مراکز رشد همکار و مشترک، برگزاری رویدادهای کارآفرینی و سایر موضوعات مشترک از جمله این اقدامات است.

وی فعالیتهای فناورانه و دانش بنیان را رکن مهم اقتصاد و اشتغال دانست و گفت: توسعه بدون توجه به اقتصاد دانش محور پایدار نبوده و شرکت‌های دانش‌بنیان که بر پایه پژوهش و دانش شکل گرفته‌اند، زیربنای توسعه اشتغال و اقتصاد هستند و ارتباط تنگاتنگ آن‌ها با بخش‌های مختلف از جمله مدیریت شهری می‌تواند راهگشای حل بسیاری از معضلات شهری باشد.                                                 

در ادامه این نشست سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین عنوان کرد: استفاده از پتانسیل واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین می‌تواند راهگشای حل بسیاری از معضلات شهری باشد.

طاهرخانی اظهار داشت: در تعریف بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری به عنوان پل ارتباطی و رابط بین مراکز علمی، پژوهشی و فناوری و مراکز تولیدی و اجرایی هستند.

وی تشویق پژوهش با هدف توسعه محصولات و فرآیندها با هدف دستیابی به فناوری و کمک به ایجاد شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی جدید از طریق مراکز رشد واحدهای فناوری را از مهم‌ترین وظایف پارک‌های علم و فناوری دانست و افزود: خوشبختانه پارک علم و فناوری قزوین تاکنون توانسته در این حوزه موفق عمل کند.

شهردار قزوین در ادامه به همکاری شهرداری قزوین با پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و افزود: بهره‌مندی از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان این پارک می‌تواند راهگشای حل بسیاری از معضلات باشد.

شهردار قزوین درپایان تصریح کرد: شهرداری قزوین برای تحقق اهداف مشترک قطعا از پتانسیل شرکت‌های پژوهش‌محور و دانش‌بنیان مستقر در پارک استفاده خواهد کرد و این بازدید و آشنایی با ظرفیت‌های این مجموعه گامی به سوی افزایش همکاری‌های مشترک خواهد بود.          

زبان سایت »