بازدید دانشجویان از پارک علم و فناوری قزوین در اجرای طرح حامیم

جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فرهنگیان قزوین، ظهر دوشنبه 7 شهریور در راستای اجرای طرح حامیم از پارک علم و فناوری قزوین بازدید و با فعالیت های آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در این بازدید دانشجویان با تعریف پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، وظایف آنها در دنیا و چگونگی ارتباط‌ دهی آنها بین صنعت و دانشگاه و سپس با فعالیت‌های پارک علم و فناوری قزوین، واحدهای فناور و دانش‌بنیان عضو و مستقر در پارک و نقش کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد کشور آشنا شدند.

این بازدید با هدف ارتقاء توانمندسازی دانشجویان صورت پذیرفت.

در این بازدید حسن محمدی، کارشناس مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین، با ارائه توضیحاتی درخصوص بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری قزوین، به بیان مدل حمایتی پارک‌های علم و فناوری از پرورش ایده تا راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک برای بازدیدکنندگان پرداخت.

وی همچنین پیرامون تجربیات موفق، شکست‌ها و موانع پیش روی واحدهای فناور توضیحاتی را ارائه کرد.

طرح حامیم از ۱۵ تیرماه شروع به کار و تا 15شهریورماه ادامه دارد، هدف های متعددی برای این طرح در نظر گرفته شده است که اصلی ترین آن بحث حلقه های میانی می باشد.

تقویت بنیه اعتقادی و فکری دانشجو از اهداف مهم این طرح می باشد و فضای دانشگاه بهترین مکان برای تقویت این مبانی در دانشجویان است.

امید آفرینی و تقویت نشاط و هم چنین روحیه فعالیت های جمعی که در گام دوم نیز به آن اشاره شده است از دیگر رویکرد های قابل ذکر این طرح محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »