انعقاد تفاهم نامه همکاری “پارک علم و فناوری ” با دادگستری کل استان قزوین

انعقاد تفاهم نامه همکاری “پارک علم و فناوری ” با دادگستری کل استان قزوین عصر دوشنبه 10 خرداد در سالن شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناری قزوین، در ابتدا بازدی از مرکز طلایه دارن صلح و سازش پارک علم و فناوری قزوین و چند شرکت دانش بنیان بازدی به عمل آمد و سپس نشستی با حضور رئیس، قائم مقام، اعضای شورای طلایه داران و تعدادی از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان برگزار شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قدرتی مقام ارشد قضایی استان با اشاره به امضای تفاهم نامه‌ همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری و دادگستری استان ، افزود: محور اصلی فعالیت دستگاه قضایی استان سند تحول قضایی است و این تفاهم نامه نیز در راستای تحقق اهداف این سند و دستور العمل های رییس قوه قضاییه است که مسئولین قضایی مکلف به استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی در جهت اجرای وظایف قانونی و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی، صلح و سازش، کاهش جمعیت کیفری می باشد.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه همواره می‌توان با تعامل و هم افزایی راحت تر مشکلات را حل کرد، افزود: یکی از اصلی ترین ارکان پیشرفت و تعالی کشور، پیشرفت در حوزه علم و فناوری است که برای تحقق این امر حمایت از گروههای دانش بنیان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال باید حمایت همه جانبه نمود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی  با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و رئیس قوه قضائیه مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان، آن ها را سربازان خط مقدم در دوران تحریم اقتصادی دانست و گفت: دادگستری استان با تمام توان از سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و نخبگان علمی که زمینه رونق تولید داخلی را فراهم می‌آورند حمایت می‌کند.

وی  با اشاره به اهداف مورد نظر در این تفاهم‌نامه مشترک همکاری، بیان کرد: هم‌افزائی برای توسعه اشتغال پایدار اقشار نیازمند به‌ویژه فارغ‌التحصیلان، همکاری در اجرای طرح‌های فناورانه در استان و همچنین مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به صنایع خلاق و دانش‌بنیان از اهداف مهم در انعقاد این تفاهم‌نامه است.
مقام ارشد قضایی استان به بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و فن آور استان پرداخت و  از راه اندازی طرح طلایه داران صلح و سازش در پارک علم و فناوری اذعان نمود: امیدواریم با اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش یک انقلاب بزرگ در کاهش ورودی به دستگاه قضایی داشته و بتوانیم با اجرای این طرح فرهنگ صلح و سازش را در سطح جامعه نهادینه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »