انعقاد تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری قزوین و شرکت ملی گاز استان

به منظور توسعه زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود، تفاهم نامه فیمابین پارک علم و فناوری قزوین و شرکت ملی گاز استان منعقد گردید. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین، دکتر گرجی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در جلسه انعقاد تفاهم نامه، به توضیح مختصری از اقدامات صورت گرفته در این مرکز از سال ۸۹ تا کنون پرداختند و افزودند: کارهای انجام شده بیشتر بر فعال‌سازی فارغ التحصیلان دانشگاهی و در حوزه کارآفرینی بوده است و هدف حمایت چند جانبه در حوزه دانش و علم می‌باشد تا در نهایت این علم به ثروت تبدیل شود. خوشبختانه در حال حاضر نزدیک به ۱۶۵ واحد فناور با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از تحصیل کرده‌های دانشگاهی در داخل پارک علم و فناوری استان در حال فعالیت هستند و امید داریم که بتوانیم مشکلات مختلف این مرز و بوم را با حضور این نخبگان علمی برطرف سازیم.

موضوعات اصلی این تفاهم نامه انجام طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز، ایجاد زمینه های مناسب جهت بهره گیری توانمندی ها و خدمات از قبیل تجهیزات آزمایشگاهی، کالیبراسیون و پژوهشی، برگزاری سمینارها، دوره ها و کارگاه های آموزشی بر حسب نیاز طرفین، همکاری درخصوص معرفی اساتید و متخصصین مورد نیاز شرکت و همکاری هایی در زمینه فناوری اطلاعات، تکنولوژی نوین و بازدیدهای صنعتی می باشد.

ایشان در ادامه صحبت‌های خود به دو مورد از شرکت‌های موفق در پارک علم و فناوری اشاره نمودند. شرکت بسا پارس صنعت که در حال حاضر ۴ محصول اصلی آنها در داخل بازار کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و با شرکت‌های همچون ایران خودرو همکاری دارند. همچنین شرکت تام لوکوموتیو که در زمینه سیستم توربو و طراحی موتور برای قطارهای بین شهری با ناوگان حمل و نقل ریلی کشور همکاری‌های لازم را دارند.

لازم به ذکر است که مدت این تفاهم نامه یک سال می باشد.

زبان سایت »