امضای تفاهم نامه همکاری فیمابین پارک علم و فناوری استان قزوین و کانون مسجد فاطمه زهرا (س)

تفاهم نامه راه اندازی کانون شکوفایی و خلاقیت در مسجد فاطمه زهرا (س)  با حضور رئیس پارک علم وفناوری قزوین و رئیس هیئت امنای مسجد فاطمه زهرا (س) قزوین منعقد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان این تفاهم نامه با اهداف بسترسازی جهت پیاده‌سازی ایده‌های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت نیروهای جوان، تشکیل هسته‌های فناور و گسترش آنها، تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع در روند انتقال فناوری، کمک به بستر سازی حمایت قانونی از مالکیت فکری و بسترسازی فرهنگی و تبلیغات متناسب جهت ارزشمند شدن ایده پردازی و بیان ایده‌های نو مبتنی بر دانش منعقد شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در نشست انعقاد این تفاهمنامه گفت:برای اولین بار در کشور مجوز راه اندازی کانون شکوفایی و خلاقیت در مساجد و حوزه علمیه در استان قزوین صادر و تفاهم نامه همکاری آن نیز مبادله شد. یوسف گرجی افزود: انعقاد این تفاهمنامه در استان قزوین زمینه همکاری بیشتر دانشگاه ها و مراکز علم و فناوری با حوزه های علمیه و کانون های مساجد را فراهم خواهد ساخت و رشد استعدادها و ایده های خلاقانه را در پی دارد. مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان قزوین نیز در این نشست گفت: استفاده از بستر مساجد و کانون ها یکی از مسیرهای فرهنگ سازی و هدایت استعدادها به سمت کارآفرینی است.

دکتر فریدونی افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از این ظرفیت، فرهنگ وقف، نذورات و مبالغ عام المنفعه را به سمت کارآفرینی و طرح های دانش بنیان هدایت کنیم. مسئول کانون مسجد فاطمه زهرا (س) نیز در این نشست اظهار کرد: باید طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و شرکت های دانش بنیان پیوندی میان علم و ثروت ایجاد شود تا با خلاقیت و نوآوری به مقابله با توطئه های دشمنان برخیزیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم کانون های خلاقیت و شکوفایی را ابتدا در یک محله و در ادامه در 100 کانون راه اندازی کنیم و با فراهم آوردن محیط خلاقیت و نوآوری در مسجدها و محله ها الگویی برای سایر استان ها و کشورها باشیم.

لازم به ذکر است مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد دو سال شمسی می‌باشد.

زبان سایت »