اعلایی: طرح راهیان پیشرفت برای آشنایی جوانان با توانمندی های استان جدی گرفته شود

استاندار قزوین گفت: با جدی گرفتن طرح راهیان پیشرفت زمینه بازدید و آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش آمنوزان با توانمندی های صنعتی، کشاورزی و علمی استان مهیا شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، چهارمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان عصر شنبه به ریاست استاندار و با حضور روسای دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و مدیران صنعتی و دستگاههای اجرایی در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد.

محمد مهدی اعلایی در این جلسه اظهارداشت: آشنایی گروههای مختلف جامعه بویژه دانش آموزان و دانشجویان از دستاوردهای صنعتی و کشاورزی استان می تواند به تقویت روحیه خودباوری در آینده سازان کشور کمک کند.

678899

وی اضافه کرد: راهیان پیشرفت طرح بسیار خوبی است و دانش آموزان وقتی در یک واحد صنعتی حضور پیدا می کنند و از نزدیک تولید و اشتغال را می بینند بسیار تاثیرگذار است لذا شرکتهایی که شاخص های خوبی دارند با همکاری سازمان صمت و شرکت شهرک های صنعتی و پارک علم و فنآوری برنامه ریزی کنید تا همکاری بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

اعلایی بیان کرد: لازم است شورای راهبردی راهیان پیشرفت در قزوین تشکیل شود و برنامه ریزی مناسبی برای بازدید جوانان ونوجوانان از صنایع و کارگاههای فنی و حرفه ای انجام شود.

وی یادآورشد: استان قزوین ظرفیت های زیادی در صنایع دفاعی و غذایی و دانش بنیان دارد که می توانیم زمینه بازدید دانشجویان و دانش آموزان از این موفقیتها را مهیا کنیم.

استاندار قزوین اظهارداشت: هدف از بازدید راهیان پیشرفت از دستاوردهای اقتصادی و تولیدی استان فقط یک بازدید معمولی نیست بلکه اهداف تبیینی را دنبال می کنیم.

اعلایی گفت: راویان پیشرفت هم طرح دیگری است که اساتید و دانشجویان می توانند در آن مشارکت کنند.

123433

وی از توانمندی جوانان ایرانی ابراز رضایت کرد و افزود: علیرغم همه تلاشی که شبکه های خارجی هک در حوزه بانکی کردند نتوانستند کاری کنند و به شبکه های ایرانی که ۹۹ درصد داخلی است تاکنون خدشه ای وارد نشده که نشان دهنده بلوغ سیستم بانکی و بومی سازی در این عرصه است.

استاندار قزوین در ادامه گفت: باید ظرفیت های بخش کشاورزی را به شرکتها معرفی کنید و با ازتباط صنعت و دانشگاه زمینه نفوذ دانش به صنعت مهیا شود.

وی بیان کرد: وقتی قرار است همایشی در استان برگزار کنیم لازم است زمینه بازدید شرکتهای دانش بنیان از واحدهای صنعتی مهیا شود که دستاورد خوبی داشته باشد و در قزوین در بخش گیاهان دارویی ظرفیت بسیار خوبی داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.

31÷÷00

وی در خصوص استارت آپ ویکندها گفت: لازم نیست محور این استارت آپ ها فقط در دانش کشاورزی برگزار شود بلکه مسائل مرتبط هم می تواند باشد مثلا روی موضوع روغن زیتون یا سایر محصولات استراتژیک استان کار کرده و ایده بدهید و یک سری شرکتهای علاقمند این همایشها را برگزار کنند.

اعلایی اضافه کرد: بازار آب در دو هفته آینده راه اندازی می شود اولین معامله آب انجام خواهد شد و یک محور استارت آپ ها می تواند احیای دشت قزوین و صیانت از منابع آبی باشد.

استاندار قزوین از برگزاری یک رویداد نمایشگاهی برند در قزوین که قابلیت ملی شدن را داشته باشد استقبال و اعلام حمایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »