استاندار قزوین: کمیته امداد می تواند به نهاد پشتیبان شغلی کشور تبدیل شود

استاندار قزوین: کمیته امداد امام (ره) با توجه به تجربیات و ظرفیت ها می تواند به نهاد پشتیبانی شغل در کشور تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از سایت خبری کمیته امداد؛ هدایت ا… جمالی پور در نخستین همایش خیرین کارآفرین که در سالن جلسات پارک علم و فن آوری قزوین برگزار شد، بیان کرد: همه تلاش ها و کوشش ها در خدمت به نیازمندان به امید روزی است که دیگر مستمندی در کشور نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در قرآن کریم تأکید زیادی بر کمک به محرومان شده و از این کار به عنوان وظیفه دینی، شرعی و انسانی یاد شده است البته قرآن کریم این رویکرد مهم را به امر مهمی مستلزم می داند و آن حفظ حرمت و منزلت انسانی است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در دستگیری و کمک به همنوع قرآن بر حفظ حرمت انسان ها تأکید کرده است از این رو اگر در حوزه دستگیری از نیازمندان جامعه قدم برمی داریم باید این دستگیری با حفظ و رعایت کرامت انسانی باشد.

وی اضافه کرد: باید ظرفیت تخصص و توانایی را بالا ببریم که به خلق ثروت منجر می شود، روستائیان ما در گذشته کارآفرین بودند و نقش موثر در خلق ثروت داشتند از این رو روستاهای ما محل کارآفرینی و تولید ثروت بودند.

جمالی پور افزود: امروز کمیته امداد باید این توانمندی را ایجاد کند و فرد ناتوان را به جایگاهی بازگرداند تا نه تنها یک شغل و محل درآمد برای خود به دست آورد بلکه در اقتصاد جامعه نیز نقش آفرین باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز دهیاران و کمیته امداد در کنار هم به این سمت و سو حرکت می کنند و این فرصت بزرگی است که در اقتصاد محلی ، منطقه ای و ملی اثرگذار خواهد بود، امروز ثروت های بزرگی تولید کرده ایم که نقش بزرگی در کشور ایفاء می کنند، ظرفیت بزرگی در اختیار کمیته امداد است چراکه افراد تحت حمایت این نهاد توانسته اند به عنوان کارآفرین خیّر هم نقش آفرینی کنند.

استاندار قزوین تصریح کرد: امروز در کشور نقش هدایتگری در کار ها بسیار مهم و ضروری است بنابراین باید مبنای شناسایی و هدایتگری در فعالیت ها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: کمیته امداد امام (ره) با توجه به تجربیات و ظرفیت ها می تواند به نهاد پشتیبانی شغل در کشور تبدیل شود.

جمالی پور توضیح داد: وقتی اسم اشخاص آسیب پذیر می آید دولت در وسط میدان است دولت در کنار کمیته امداد چه در سطح ملی و چه در سطح استانی است چرا که خانواده های نیازمند اگرچه توان مالی ندارد ولی ظرفیت بی بدیلی دارند که می توان از فرصت های در اختیارشان، به نحو شایسته ای استفاده کنند.

وی یادآورشد: خانواده های نیازمند پرتلاش تر هستند و چون رنج کشیده اند برای کار و تلاش در عرصه های مختلف فعال ترظاهر می شوند.

انتهای پیام/*

زبان سایت »