آیین تجلیل از پژوهشگران برتر استان قزوین

آیین تجلیل از پژوهشگران برتر همزمان با اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان قزوین در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان دانشگاه معین استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این مراسم تصریح کرد: ۶ کارگاه آموزشی همراه با نمایشگاه در پارک علم و فناوری برگزار شده است. امسال ۱۰ تور فناوری در گروه های ۸۰ و ۶۰ نفری اجرا شد و ۸ فناور از پارک به عنوان پژوهشگر برتر سال معرفی شدند.

احمدی گفت: شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی بنام شرکت خلاق فعالیت می‌کنند و خانه خلاق سعدالسلطنه از شهریورماه امسال افتتاح و زمینه فعالیت پژوهشگران فراهم شده است. همه استان‌ها پنج خانه خلاق را در برنامه دارند.

وی اذعان کرد: نمایشگاه‌هایی که بصورت پراکنده در طول سال برگزار می‌شود در شان استان قزوین نیست. قزوین یک شهر دانشگاهی است که می‌تواند به یک ناحیه نوآوری تبدیل شود. سیاست ما اینست که مرزهای بین پارک علم و فناوری با دانشگاه‌ها برداشته شود.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: استان آذربایجان شرقی نمایشگاه رینوتکس ایجاد کرده که در کشور سرآمد است و استان قزوین هم این ظرفیت را دارد و پژوهش سکوی پرتاب به فضای علم و فناوری است. 

گفتنی است 3 شرکت الماس فناوران گیتی، اوژن الکتریک آزما و توان پژوهان انرژی های نوین از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین به عنوان فناور برگزیده استان در سال 1401 انتخاب شدند.

همچنین در این مراسم از شش کتاب در زمینه های مختلف رونمایی و از 66 پژوهشگر برتر قدردانی شد.

گفتنی است از کتاب موسسه علم و دانش ماه و مهر از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با عنوان  “تصمیم گیری در شرایط پیچیده با روش p&s” با تالیف دکتر فتحی زهرایی و نشر توسط انتشارات اسفار رونمایی گردید.

این شرکت توانسته مفهوم پژوهش منتج به فناوری را محقق نموده و مدل تصمیم گیری P&S  را به عنوان یک محصول در حوزه خدمات مدیریتی تجاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »