به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، با حضور ایده‌پردازان، نخبگان و کارآفرینان استان، دومین دوره آموزشی نگارش طرح کسب و کار در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

این دوره آموزشی که با تدریس مهندس لعلی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی- بازاریابی پارک علم و فناوری استان قزوین، مورد پیگیری قرار گرفت، راهکارها و الگوهای اجرایی را برای کارافرینان تبیین کرد که می‌تواند در نگارش صحیح و بدون نقص طرح کسب و کار یا Business Plan به آن‌ها کمک کند.

مهندس لعلی در دومین دوره آموزشی نگارش طرح کسب و کار، با اشاره به ضرورت توجه فعالان اقتصادی به ارائه یک الگو منطقی و کارآمد اظهار کرد: کارآفرینان نباید در نگارش طرح کسب و کار خود خیال‌پردازی کنند و یک رشد سریع را در نظر بگیرند؛ زیرا در صورت عدم دستیابی به آیتم‌ها و چشم‌انداز تعیین شده، آینده فعالیت اقتصادی آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود و نمی‌توانند در بازار رقابت حضور مستمر داشته باشند.

وی بیان کرد: در عرصه‌های مختلف اقتصادی، افراد بسیار با سلیقه‌های گوناگون در حال رقابت با یکدیگر و جذب مشتری هستند و از میان آن‌ها، افرادی که از طرح کسب و کار مناسب‌تری بهره‌مند باشند، می‌توانند علاوه بر توسعه امور اجرایی و برنامه‌های تجاری خود، رضایت‌مندی بیشتری نیز از مشتریان دریافت کنند.

مدرس دومین دوره آموزشی طرح کسب و کار پارک علم و فناوری استان قزوین در پایان سخنان خود با اشاره به موضوع برکت و جایگاه آن در اقتصاد اسلامی، یادآور شد: از دیرباز تا کنون بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فراوانی در کشور ما و سایر کشورهای اسلامی وجود داشتند که با اتکا به موضوع برکت و گرایش به امور اخلاقی در حوزه اقتصاد، موفقیت چشم‌گیری کسب کردند.