به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، دکتر فریدونی سرپرست مرکزرشد جامع پارک علم و فناوری قزوین در شانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری قزوین برگزار شد، گزارشی از اقدامات برجسته در حوزه‌های مختلف پارک علم و فناوری استان ارائه کرد و امور مورد نیاز برای رشد و توسعه حوزه فناوری استان را مورد بررسی و تأکید قرار داد.

دکتر فریدونی در این نشست با اشاره به فعالیت چشم‌گیر نخبگان در استان قزوین و روند رو به رشد تولید محصولات دانش‌بنیان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲ شرکت دانش‌بنیان در سطح استان فعالیت می‌کنند که اغلب آن‌ها در پارک علم و فناوری حضور دارند و در مجموع تا کنون ۶۰ محصول دانش‌بنیان را در عرصه‌های گوناگون به جامعه معرفی کردند.

وی بیان کرد:‌ وجود ۱۰ مرکزرشد واحدهای فناور که هر کدام در امور تخصصی مانند کشاورزی، پزشکی و غیره فعالیت دارند، می‌تواند چشم‌انداز مناسبی را برای فناوران، نخبگان و ایده‌پردازان استان قزوین به تصویر بکشد و زمینه حضور هرچه فعال‌تر جوانان را در آینده‌ای نزدیک در فعالیت‌های اقتصادی و پژوهشی رقم بزند.

سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین عدم بهره‌مندی از الگوی بومی و نقشه کلان فناوری، اقدامات موازی برخی از دستگاه‌های اجرایی، موانع کوچک و بزرگی که مانع از ایفای نقش مطلوب کارآفرینان و راه‌اندازی کسب و کار در جامعه می‌شود را برخی از مشکلات استان قزوین دانست و تأکید کرد، تلاش برای رفع آن‌ها می‌تواند رشد و شکوفایی را به همراه داشته باشد.

دکتر فریدونی تصریح کرد: ارائه تسهیلات مناسب با بهره پایین به کارآفرینان، بهبود مشکلات آب شرب و موضوع خدمات حمل و نقل افراد به پارک علم و فناوری استان قزوین که موجب رفاه بیشتر افراد فعال در این حوزه می‌شود، برای افزایش انگیزه نخبگان و کارآفرینان موث